Ocieplanie pianą - fakty i mity

Ocieplanie pianą - fakty i mity

Ocieplanie pianką PUR jest coraz bardziej popularnym zjawiskiem, dlatego też w wielu budynkach takie systemy ociepleń są stosowane, a klienci są z efektów końcowych takich prac niezwykle zadowoleni. Z zastosowaniem pianki PUR związanych jest jednak kilka faktów oraz mitów, z którymi trzeba się zmierzyć, aby dowiedzieć się o tym materiale jak najwięcej informacji.

 

Według niektórych osób pianka PUR jest bardzo szkodliwa - nie jest to jednak prawda. Pianki posiadają specjalne certyfikaty, dzięki czemu mogą być z powodzeniem użytkowane w wielu miejscach. Nie są one w żaden sposób szkodliwe dla ludzkiego zdrowia. Warto dodać, że ma się z nimi styczność praktycznie na co dzień. Są one stosowane w samochodach, ale też butach, o czym nie każdy ma pojęcie. Nie trzeba obawiać się ich stosowania, zwłaszcza gdy odpowiadają za to wykwalifikowani profesjonaliści.

 

Pianka PUR - jest łatwopalna?

Izolacje natryskowe z wykorzystaniem pianki PUR są bezpieczne, potwierdza to wielu ekspertów branżowych. Pianka została dokładnie przebadana w zakresie łatwopalności. Otrzymała ona klasę E, co oznacza, że jest samogasnąca. Z tego też względu łatwo można uchronić się przed pożarami. 

 

Dodatkowo trzeba mieć na uwadze to, że pianka nie może się z czasem kurczyć oraz utleniać, jest to niemożliwe, dlatego każda osoba zdecydowana na taką inwestycję będzie zadowolona z efektów końcowych wykonanych prac. Klienci mają pewność, że pianka nie będzie odpadać i nie ulegnie procesowi degradacji. Producenci dają długą gwarancję na swoje produkty, które wypuszczane są na rynek. Zwykle taka gwarancja obejmuje okres 25 lub 30 lat. 

 

 

Ocieplanie pianką PUR - można samodzielnie wykonywać?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy ocieplanie z wykorzystaniem pianki PUR można wykonywać samodzielnie. Niestety odpowiedź nie jest pozytywna dla osób, które chciałyby się tym zająć same i oszczędzić na tym nieco pieniędzy. Nie można takich prac realizować w pojedynkę, czy też z osobami, które nie mają o tym pojęcia. Należy wynająć profesjonalnych fachowców, którzy mają szeroką wiedzę w tej kategorii, a do tego dysponują nowoczesnym i optymalnym sprzętem. Dzięki temu nastąpi bezpieczne ocieplanie pianką, którego nie trzeba będzie poprawiać. Zainwestowanie w specjalistę będzie bardzo trafnym rozwiązaniem, aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka. 

 

Pianka sama w sobie nie jest szkodliwa, jednak przy realizowaniu takich izolacji trzeba uważać na to, w jaki sposób się z niej korzysta. Może być ona szkodliwa dla osób, które przebywają w jej pobliżu. Jeśli praca jest wykonywana nieodpowiednio, to pył oraz zapach mogą okazać się niezwykle szkodliwe, dlatego należy na to uważać. Klienci, którzy nie chcą mieć problemów ze zdrowiem po wykonaniu izolacji powinni wywietrzyć bardzo dokładnie mieszkanie. Oczywiście należy to zrobić wtedy, gdy pianka już zastygnie, nie można tego uczynić wcześniej. Pianka jest materiałem obojętnym dla środowiska, po wywietrzeniu nie będzie pyliła oraz roznosiła szkodliwego zapachu, dlatego takiej czynności nie wolno zlekceważyć.

Galeria zdjęć

Izolacje natryskowe

Izolacje natryskowe

Izolacje natryskowe to bardzo popularna metoda ocieplania domów oraz różnego rodzaju budynków. Takie izolacje związane są ściśle z natryskiwaniem piany poliuretanowej przy pomocy specjalnych urządzeń, które do tego służą. Fachowa wiedza oraz opanowanie przydają się tutaj w całej okazałości, aby proces przebiegł poprawnie i izolacja była wykonana prawidłowo...

Piany PUR dlaczego warto

Piany PUR dlaczego warto

Poliuretan  może występować w postaci pianek, płyt czy otulin. Spieniony polietylen stosowany jest do produkcji mat, otulin termoizolacyjnych, taśm i tapet. Pianka poliuretanowa rozprężna używana jest do uszczelniania i tworzenia izolacji cieplnej. Coraz częściej materiał ten używa się jako spoiwo a także do murowania ścian.

Ocieplanie pianą - fakty i mity

Ocieplanie pianą - fakty i mity

Ocieplanie pianką PUR jest coraz bardziej popularnym zjawiskiem, dlatego też w wielu budynkach takie systemy ociepleń są stosowane, a klienci są z efektów końcowych takich prac niezwykle zadowoleni. Z zastosowaniem pianki PUR związanych jest jednak kilka faktów oraz mitów, z którymi trzeba się zmierzyć, aby dowiedzieć się o tym materiale jak najwięcej informacji.

Ocieplanie natryskowe ekonomiczne system dociepleń

Ocieplanie natryskowe ekonomiczne system dociepleń

Zdecydować można się obecnie na różnorodne systemy dociepleń, nie każdy z nich działa jednak dobrze w praktyce, dlatego lepiej zaufać sprawdzonym rozwiązaniom. Ocieplanie natryskowe jest jednym z najlepszych wyborów. Jest to bardzo korzystna metoda zwłaszcza pod kątem ekonomicznym.

Formularz kontaktowy

Może Pani/Pan wycofać każdą z powyższych zgód w każdym momencie poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@northfoam.pl Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

North Foam

Chcecie wiedzieć, gdzie realizujemy zamówienia? Warto zaznaczyć, że wykonujemy skutecznie działające izolacje natryskowe przede wszystkim w obrębie województwa pomorskiego. Oczywiście, nie ograniczamy się jednak wyłącznie do tej lokalizacji. Na życzenie Klientów realizujemy ocieplanie pianką poliuretanową tak naprawdę w dowolnym miejscu na terenie naszego kraju. Jesteśmy w stanie przeprowadzić izolacje natryskowe również poza granicami Polski.

 

Znamy się na swoich fachu oraz korzystamy z dobrej jakości sprzętu. Dzięki nam koszty ogrzewania Twojego budynku będę zdecydowanie mniejsze. W przypadku zainteresowania naszą ofertą prosimy o kontakt.

Zapytaj  o  ofertę!

Regulamin plików cookies