Izolacje natryskowe

Izolacje natryskowe to bardzo popularna metoda ocieplania domów oraz różnego rodzaju budynków. Takie izolacje związane są ściśle z natryskiwaniem piany poliuretanowej przy pomocy specjalnych urządzeń, które do tego służą. Fachowa wiedza oraz opanowanie przydają się tutaj w całej okazałości, aby proces przebiegł poprawnie i izolacja była wykonana prawidłowo. Piana poliuretanowa jest doskonałą alternatywą dla styropianu oraz wełny, dlatego też warto zdecydować się na wypróbowanie tej metody. Izolować w ten sposób można przeróżne elementy, poczynając od samych fundamentów, a kończąc na dachu. Zależne jest to od życzenia klienta i jego indywidualnych potrzeb, które omawiane są na spotkaniach z pracownikami, mającymi spore kwalifikacje w tym fachu.

 

 

Sprawdzony sprzęt oraz bogata wiedza

Przy wykonywaniu ociepleń natryskowych liczą się przede wszystkim sprawdzony sprzęt, ale też bogata wiedza, dlatego też uznany wykonawca będzie dużo lepszym wyborem, niż samodzielne wykonywanie takich prac bez znajomości podstaw. Ocieplanie pianą można podzielić na izolowanie pianą zamkniętokomórkową oraz otwartokomórkową. 

 

Izolacja zamkniętokomórkowa przeznaczona jest do takich miejsc, gdzie wykorzystywany jest np. styropian. Cechuje się wysoką odpornością na wodę, ale też twardością. Przy okazji jest to bardzo lekka izolacja. Z kolei izolacja otwartokomórkowa jest bardzo giętka i charakteryzuje się niezwykłą izolacyjnością termiczną, na czym zależy wielu klientom. Jest ona lekka, stosowana jest w tych miejscach, w których stosuje się wełnę mineralną. Korzystanie z izolacji natryskowej to zdecydowanie najlepszy pomysł na skuteczne ocieplenie własnych budynków i obiektów gospodarczych oraz magazynowych. Jest to uniwersalna metoda, która sprawdzi się w wielu przypadkach. Przy okazji jest niezwykle ekonomiczna, a więc koszty eksploatacyjne w tym zakresie nie będą zbyt wygórowane. 

 

Bardzo dużą zaletą piany otwartokomórkowej jest to, iż posiada ona doskonałe właściwości przepuszczania pary wodnej. Jak wskazuje nazwa piana ta posiada około 80 % otwartych komórek. Taka izolacja natryskowa sprawdzi się w miejscach, w których para wodna będzie musiała być przepuszczona na zewnątrz. Oznacza to, że nawet gdy dojdzie do zamoczenia lub zalania w wyniku nieszczelnego dachu, woda nie będzie zostawała we wnętrzu piany, lecz zostanie odprowadzona bardzo skutecznie i szybko na zewnątrz. To wyróżnia ten typ izolacji na tle innych wykorzystywanych metod. 

 

 

Pianka PUR - materiał samogasnący

Na uwagę przy zdecydowaniu się na natryskowe izolacje zasługuje też fakt, że pianka PUR jest materiałem samogasnącym, dlatego też można tym samym zabezpieczyć się przed pożarami. Działa to na podobnej zasadzie, co styropian, dlatego użytkownicy izolacji styropianowych będą wiedzieli dokładnie, jak działa to w praktyce. Warto jednak pamiętać o tym, że pianka musi być zabezpieczona przed szkodliwym działaniem nadmiernego promieniowania UV, jeśli chce się zachować jej podstawowe właściwości na zdecydowanie dłuższy czas. 

 

 

Galeria zdjęć

Pliki do pobrania

Izolacje natryskowe

Izolacje natryskowe

Izolacje natryskowe to bardzo popularna metoda ocieplania domów oraz różnego rodzaju budynków. Takie izolacje związane są ściśle z natryskiwaniem piany poliuretanowej przy pomocy specjalnych urządzeń, które do tego służą. Fachowa wiedza oraz opanowanie przydają się tutaj w całej okazałości, aby proces przebiegł poprawnie i izolacja była wykonana prawidłowo...

Piany PUR dlaczego warto

Piany PUR dlaczego warto

Poliuretan  może występować w postaci pianek, płyt czy otulin. Spieniony polietylen stosowany jest do produkcji mat, otulin termoizolacyjnych, taśm i tapet. Pianka poliuretanowa rozprężna używana jest do uszczelniania i tworzenia izolacji cieplnej. Coraz częściej materiał ten używa się jako spoiwo a także do murowania ścian.

Ocieplanie pianą - fakty i mity

Ocieplanie pianą - fakty i mity

Ocieplanie pianką PUR jest coraz bardziej popularnym zjawiskiem, dlatego też w wielu budynkach takie systemy ociepleń są stosowane, a klienci są z efektów końcowych takich prac niezwykle zadowoleni. Z zastosowaniem pianki PUR związanych jest jednak kilka faktów oraz mitów, z którymi trzeba się zmierzyć, aby dowiedzieć się o tym materiale jak najwięcej informacji.

Ocieplanie natryskowe ekonomiczne system dociepleń

Ocieplanie natryskowe ekonomiczne system dociepleń

Zdecydować można się obecnie na różnorodne systemy dociepleń, nie każdy z nich działa jednak dobrze w praktyce, dlatego lepiej zaufać sprawdzonym rozwiązaniom. Ocieplanie natryskowe jest jednym z najlepszych wyborów. Jest to bardzo korzystna metoda zwłaszcza pod kątem ekonomicznym.

Formularz kontaktowy

Może Pani/Pan wycofać każdą z powyższych zgód w każdym momencie poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres biuro@northfoam.pl Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

North Foam

Chcecie wiedzieć, gdzie realizujemy zamówienia? Warto zaznaczyć, że wykonujemy skutecznie działające izolacje natryskowe przede wszystkim w obrębie województwa pomorskiego. Oczywiście, nie ograniczamy się jednak wyłącznie do tej lokalizacji. Na życzenie Klientów realizujemy ocieplanie pianką poliuretanową tak naprawdę w dowolnym miejscu na terenie naszego kraju. Jesteśmy w stanie przeprowadzić izolacje natryskowe również poza granicami Polski.

 

Znamy się na swoich fachu oraz korzystamy z dobrej jakości sprzętu. Dzięki nam koszty ogrzewania Twojego budynku będę zdecydowanie mniejsze. W przypadku zainteresowania naszą ofertą prosimy o kontakt.

Zapytaj  o  ofertę!

Regulamin plików cookies